Skip to content

I morgen jakter vi revansje – Viktig kamp mot Kriens

Tekst: jostein Publisert: 13/10/2026

Én uke etter thrilleren i Sveits møtes Kolstad og Kriens-Luzern igjen. Onsdag 14. oktober kl. 18.45 skal vi kjempe om viktige Champions League-poeng i Kolstad Arena. Med håndballpub, innløpingsshow og publikum i ryggen ligger alt til rette for en kveld med både nerve og stor stemning!

Tidenes håndballuke er i gang, og i morgen trenger våre gutter deg på tribunen. Vi var svært nær poeng på bortebane forrige onsdag. Nå kommer muligheten til å ta revansje hjemme i Trondheim.

Sveitsiske mestere med store ambisjoner

Da vi presenterte Kriens-Luzern i sommer, beskrev vi en klubb på full fart framover. Sveitserne kommer fra klubbens første seriemesterskap og spiller denne sesongen Champions League for første gang.

På trenerbenken sitter håndballegenden Andy Schmid, som fem ganger ble kåret til Bundesligaens mest verdifulle spiller. Nå skal han bruke erfaringen til å løfte Kriens-Luzern videre.

Med profiler som den tidligere THW Kiel-spilleren Nikola Bilyk og den kroatiske strekspilleren Marin Šipić har laget både internasjonal erfaring og stor slagkraft. Dette er en ambisiøs debutant som må tas på største alvor.

Fem mål bak – kjempet seg helt tilbake

Forrige onsdag fikk vi kjenne på kvalitetene deres. Men vi viste også at dette er et lag vi kan utfordre.

Etter å ha ligget fem mål bak i andre omgang nektet våre gutter å gi seg. Forspranget krympet, og da Vemund Ask satte inn 30–30 med drøyt fem minutter igjen, var kampen helt åpen.

Simon Jeppsson ble vår toppscorer med åtte mål, mens ungguttene Ask, Emre Berge og Vetle Bore tok ansvar og viste både mot og kvalitet. Erik Magnus Jakobsen bidro med fem scoringer, og Oskar Knudsen leverte viktige redninger.

Håpet om poeng levde helt til slutt. Først med 14 sekunder igjen satte hjemmelaget inn scoringen som ga 34–32.

Prestasjonen ga oss tro på at vi kan slå tilbake. I morgen skal vi ta med oss den samme viljen – denne gangen med Kolstad Arena i ryggen.

Hvert eneste mål kan bli viktig

Onsdagens oppgjør handler om mer enn revansje. Vi kjemper også om best mulig plassering i gruppa og utgangspunktet for fortsettelsen i Europa.

Etter tomålstapet borte vil en seier med to mål utligne forskjellen mellom lagene i de innbyrdes oppgjørene. Vinner vi med tre mål eller mer, får vi fordelen innbyrdes dersom vi og Kriens-Luzern avslutter gruppespillet med like mange poeng.

Derfor kan hver scoring, hver redning og hver forsvarsjobb få betydning. Vi skal kjempe helt til sluttsignalet, og trenger støtte fra tribunen hele veien.

Foto: Lars Skaug

Håndballpub, innløpingsshow og Europastemning

En stor håndballkveld starter før avkast. Ta turen på håndballpub, møt andre Kolstad-supportere og lad opp til kampen sammen.

Inne i hallen setter innløpingsshowet tonen før våre gutter kommer på banen. Deretter skal vi sammen skape det trøkket som gjør Kolstad Arena til en tøff bortebane.

Finn fram den røde drakta, ta med familie og venner, og kom i god tid. Med kampstart allerede kl. 18.45 ligger alt til rette for en håndballkveld for både store og små.

Kolstad–Kriens-Luzern
Onsdag 14. oktober kl. 18.45
Kolstad Arena – EHF Champions League

I morgen skal vi gi alt på banen. Blir du med og gir alt på tribunen?