En grønnere arena, én kaffekopp av gangen! – Kolstad

En grønnere arena, én kaffekopp av gangen!

Visste du at hver kamp på Kolstad Arena produserer hele 400-500 engangskopper? Det blir hele 40.000 kopper årlig – rett i søpla! Nå går Kolstad håndball, i samarbeid med Kjeldsberg, Retura og Trondheim kommune i bresjen for å vise hva som er mulig med gjenbrukbare kopper.

En grønn revolusjon er på gang

Fra 23. februar 2025 tar vi et drastisk grep: Ingen flere engangskopper! Vi lanserer Kolstadkoppen. Når du kjøper varm drikke serveres den i gjenbrukbar kopp som du enkelt leverer i en av flere returmaskiner ved utgangene.

Slik bruker du Kolstadkoppen

  • Neste gang du skal kjøpe varm drikke på Kolstad Arena blir den servert i gjenbrukskopp, Kolstadkoppen
  • Det eneste du trenger å gjøre er å “tæppe” kortet ditt for å låne. Dette gjør at du låner koppen, noe som er helt gratis. 
  • Etter bruk, eller på vei ut av arenaen, leverer du koppen i en av automatene ved utgangspartiene
  • Lånet avsluttes og koblingen til betalingskortet ditt fjernes
  • Vær oppmerksom på at du må levere koppen tilbake i en automat. Hvis ikke det skjer, vil det trekkes kr.30,- for manglende levering. 

Hvorfor Kolstadkoppen?

  • En gjenbrukskopp kan brukes hele 1000 ganger før gjenvinning
  • Vi kutter 40.000 engangskopper årlig og reduserer derfor avfallet 
  • Vi sparer naturressurser, slik som å hogge ned trær, for å lage nye engangskopper

Prosjektet handler ikke bare om mindre avfall. Det handler om å skape bevissthet og inspirere andre arenaer til å følge etter.

 

 Grin (teknisk løsning) og Tingstad (leverandør av gjenbrukbare kopper)